Zimbra NG Backup Nedir?

Zimbra NG Backup, Zimbra' nın Network Edition versiyonu ile birlikte gelen bir yedekleme modülüdür, modül Open Source versiyonu için Zimbra Suite Plus ile birlikte kullanılabilir hale gelmektedir.

Zimbra sistem yöneticisinin Zimbra Open Source veya Zimbra Network Edition versiyonlarında kullanabileceği, yedekleme ve yedekten geri dönme altyapısını sağlayabilmek, sistem yöneticisinin yapıyı canlı bir sunucuda yedeklemesini ve yedekten geri döndürebilmesini sağlayan bir yedekleme sihirbazıdır.

Zimbra yerel Redolog sisteminden yararlanarak, sunucudaki tüm işlemlerin gerçek zamanlı olarak yedeklenmesini sağlayarak, sistem yöneticisine çok çeşitli geri yükleme seçenekleri sunmaktadır. Zimbra NG Backup içerisinde tek bir e-posta kurtarmadan, tüm sunucuyu kurtarma işlemi mevcuttur.

Özellik Listesi

  • Zimbra NG Modülleri kullanımı admin paneli üzerinden yapılmaktadır ve kullanımı kolaydır.
  • Zimbra Open Source veya Network Edition' ın kendi Redolog' unu kullanarak gerçek zamanlı tarama ve yedekleme işlemi.
  • Harici Zimbra yedekleme prosedürleri
  • Akıllı depolama sistemi
  • Optimize edilmiş depolama alanı kullanımı
  • Data Retention yönetimi

Modül Aktivasyonu

Modül, Network Edition kurulumu ile birlikte aktifleştirilmektedir, yine open source kullanıcıları için Zimbra Suite Plus lisansı yeterlidir.

Zimbra NG Modül hakkında detaylı bilgi ve Open Source zimbra Suite lisans işlemleri için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 'a mail atabilir 0850 420 99 11 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler